Skodespelaren frå Sandane er nominert for rolla som Gunnhild i NRK P3-serien «Lovleg».
mm

I dag var dei nominerte til årets Gullruten presentert på Edderkopen Scene i Oslo.

Laurdag 11. mai skal tv-bransjen feira seg sjølv med prisutdelinga Gullruten som vert arrangert i Grieghallen i Bergen.

Les om då Sigrid Bonde Tusvik var 20 år og takka nei til ei stor rolle i Hotel Cæsar!

Sigrid Bonde Tusvik leiar showet

Utdelinga vert sendt på TV 2 og i år igjen er det komikar Sigrid Bonde Tusvik som skal lose sjåarane gjennom showet.

I tillegg til fagprisar og publikumsprisen skal det delast ut 18 gullruter til den norske TV-bransjen.

I kategorien beste skodespelar konkurrerer debutant Gunnhild Ryssdalsnes Horvli (21) mot etablerte skodespelarar som Thorbjørn Harr og Pia Tjelta.

Les intervju med Kristine Ryssdalsnes Horvli: – Eg føler ein lukkar karakteren om ein berre kallar ho klein

«Lovleg»-skodespelar Kristine Ryssdalsnes Horvli (21) drøymer om å verte skodespelar, men vågar ikkje heilt å seie det høgt.

Dette er dei nominerte:

Beste skodespelar:

Anne Regine Ellingsæter – Lykkeland (Maipo Film, NRK)

Kevin Vågenes – Parterapi (Seefood TV for NRK)

Thorbjørn Harr – Kielergata  (Anagram Norge for TV2)

Pia Tjelta – Lykkeland (Maipo Film for NRK)

Mohammed Aden Ali – 17 (NRK for NRK)

Kristine Ryssdalsnes Horvli – Lovleg (Rubicon TV for NRK)

Beste dramaserie:

Kielergata (Anagram Norge for TV2)

Lykkeland (Maipo Film for NRK)

17 (NRK for NRK)

Unge Lovende (Monster for NRK)

Beste humorprogram:

Best før ( Seefood TV for TV 2)

Parterapi ( Seefood TV for NRK)

Hvite gutter (Feelgood SFTV for Discovery Norway)

Magnus (Viafilm og NRK for NRK)

Beste barne- eller ungdomsprogram:

ZombieLars (Tordenfilm med NRK Super for NRK)

Helsesista ( Mastiff for TV 2)

Villa Mekk ( NRK for NRK)

Lik meg (NRK for NRK)

Beste livsstilsprogram:

Folkeopplysningen (Teddy TV for NRK)

Lisenskontrolløren og livet (NRK for NRK)

Superhundene (Monster for NRK)

Eventyrlig oppussing (TMM Produksjon for Nordic Entertainment Group)

Beste nyheits-, sports- eller aktualitetsprogram:

Korrespondentene (Screen Story for TV 2)

Else om: selvmord (Mastiff for TV2)

Åsted Norge (Mastiff for TV 2)

URIX: Grenseløs – Klimaarven (NRK for NRK)

Beste TV-dokumentar:

Når knoklene blir til gelé (Norsk fjernsyn for VGTV)

Hatets vugge (UPNorth film for NRK)

Daniel og Simen (Hulias Film for NRK)

Brennpunkt: En søsters kamp (NRK for NRK)

Beste dokumentarserie:

URO (Pandora Film AS for NRK)

Helene sjekker inn (NRK for NRK)

Overleverne (NRK for NRK)

Sinnssykt (NRK for NRK)

Beste programleiar:

Else om: selvmord – Else kåss Furuseth (Teddy TV for Discovery Norway)

Det jeg ikke fikk sagt – Solveig Kloppen – (TV Wonder for TV 2)

VM sjakk – Line Andersen (NRK for NRK)

På tur med Dag Otto – Kristian Ødegård og Dag Otto Lauritzen (Seefood TV for TV 2)

Nytt på Nytt – Bård Tufte Johansen ( NRK for NRK)

Dagsrevyen – Yama Wolasmal (NRK for NRK)

Årets deltakar:

Melina Johnsen – Ex on the beach (Rubicon for Discovery Norge)

Svein Rosseland og Mona Tømran – Ja vil elsker camping (Rakett TV for Discovery Norge)

Joakim Mäkiperä og Sara Hansson Ishqair – Gift ved første blikk (Rakett TV for Discovery Norge)

Andreas – Superhundene (NRK for NRK)

Årets nyskaping:

Kongen av Gulset (Spark for NRK)

Villmark uten voksne (Novemberfilm for TV2)

Else om: selvmord (Teddy TV for Discovery Norway)

I lomma på Silje (Rubicon TV for Nordic Entertainment Group)


Publikumsprisen: 
Jørgine Vasstrand, Lars Monsen, Solveig Kloppen, Bård Tufte Johansen, Silje Sandmæl, Vegard Harm og Morten Hegseth, Kevin Vågenes, Else Kåss Furuseth, Nicolay Ramm, Linn Skåber, Svein Østvik, Anne Lindmo.

ANNONSE